Prikazano je svih 9 rezultataSorted by latest
Kućni ovlaživač vazduha povećava relativnu vlažnost u zatvorenom prostoru tako što ovlažuju prekomerno suv unutrašnji vazduh aktivno (parni ovlaživač i raspršivači) ili pasivno (isparivači i perači vazduha). Dizajnirani Stadler Form ovlaživači vazduha regulišu nivo vlage. Recite zbogom vazduhu koji je suviše suv i efektima koje to može da ima na vaše zdravlje – sa ovlaživačem iz Stadler Form-a regulišite nivo vlažnosti. Saznajte Cene, karakteristike, prednosti i kako odabrati najbolji ovlaživač vazduha. Spadaju u kategoriju mali kućni paparati i mogu biti mini dimenzija i prenosni. Često se koriste i za dobrobit bebe, dece, za negu biljaka i za dobrobit kućnih ljubimaca. Snaga ovlaživača može da varira u zavisnosti od vrste, detaljnije pročitajte u nastavku teksta.
Suv vazduh, suva sluzokoža
- Peckanje očiju
- Suva koža
- Zapaljena sluzokoža
- Povećan rizik od gripa
- Nemiran san
- Loša koncentracija
- Osećate se loše
Zimska sezona i sistemi centralnog grejanja
Ovlaživači vazduha za zdravu klimu
Parni ovlaživači
Ultrazvučni nebulizator
Isparivač sa filterom vazduha - Evaporator
Perač vazduha - ovlaživač i prečišćivač vazduha
4 saveta kako odabrati ovlaživač vazduha
Za merenje relativne vlažnost u prostoriji koristi se merač vlage - vlagomer ili higrometar kako je poznato stručnjacima. Higrometri su dostupni u analognoj i digitalnoj verziji, sa ili bez dodatnih funkcija. Stadler Form u ponudi sadrži digitalne uređaje za merenje vlažnosti vazduha: Stadler Form higrometre. Da bi merenje bilo tačno, važno je da higrometar bude pravilno postavljen: Postavite higrometar na uzdignutu površinu u sredini prostorije, dalje od prozora i vrata. Sačekajte nekoliko minuta da se senzor prilagodi sobnoj temperaturi. Tada se može očitati relativna vlažnost.
Važno je znati kolika je prostorija u kojoj ćete koristiti ovlaživač. Ako su vrata drugih prostorija otvorena, mora se uračunati i površina tih prostorija. Površina sobe se izračunava množenjem dužine i širine prostorije (npr. 5 k 6 metara = 30 m2). Da biste dobili zapreminu prostorije, pomnožite površinu sobe sa visinom plafona (30 m2 k 2,5 metara = 75 m3).
Veličina prostorije treba da se udvostruči za kuće sa minimalnom energijom sa kontrolisanom ventilacijom. Izaberite ovlaživač vazduha koji se preporučuje barem za vašu željenu veličinu/površinu sobe.
Tvrdoća vode je mera količine minerala u vodi. Što je veći procenat tih minerala, to je voda tvrđa. Uređaj koji vam je potreban zavisi od tvrdoće vaše vode. Ako ne znate tvrdoću vode iz mreže, možete pitati svog lokalnog snabdevača vodom.
Postoje 4 različite vrste ovlaživača: isparivač, ultrazvučni nebulizator, isparivač i uređaj za pranje vazduha. Meka voda (0° - 4°dH) = svi sistemi Voda srednje tvrdoće (5° - 13°dH) = mogu se preporučiti sve tehnologije ovlaživanja, mada u slučaju ultrazvučnih nebulizatora treba koristiti antikalc kertridž. Tvrda voda (od 14 °dH) = preporučuju se isparivači i perači vazduha sa kertridžom protiv katalizatora