Često postavljana pitanja o ovlaživaču prostora EVA
Nemojte koristiti Eva sa dekalcifikovanom vodom iz sistema za dekalcifikaciju koji koristi princip jonskog izmenjivača (so se dodaje vodi). So sadržana u vodi može dovesti do nakupljanja bele prašine oko uređaja. Stoga, molimo vas da koristite destilovanu vodu ili hiperfiltriranu (reverzna osmoza) vodu za Evu i izvadite anticalc kertridž. Odnos mešanja treba da bude 50:50.
Da biste smanjili rizik od stvaranja belog filma (pogledajte najčešća pitanja „Odakle dolazi beli film?“), možete malo da koristite mešavinu destilovane i vode iz slavine. Odnos mešanja treba da bude 50:50. Pažnja: Nemojte koristiti jedinicu koristeći čistu destilovanu vodu jer indikator nivoa vode neće raditi ispravno.
Trepćući indikator vlažnosti znači da je dostignuta željena vlažnost i da se uređaj automatski isključio
Ako se antikalc kertridž ne menja dovoljno često, u vodi se formira beli film od kamenca. Ako primetite takav film, kertridž treba zameniti. Beli film takođe može nastati od vode iz sistema za uklanjanje kamenca. U ovom slučaju, međutim, ne dolazi od kamenca, već od soli u jedinici. Zato za Evu malo koristite destilovanu vodu ili hiperfiltriranu vodu (reverzna osmoza). Odnos mešanja treba da bude 50:50. Pažnja: Nemojte koristiti jedinicu koristeći čistu destilovanu vodu jer indikator nivoa vode neće raditi ispravno.
Ako vidite kapljice (ili druge znakove vlage) na ili oko uređaja, ovo je kondenzovana voda iz ovlaživača. To znači da vazduh više ne može da apsorbuje vlagu iz ovlaživača. Smanjite snagu vlaženja tako da kapljice više ne budu vidljive.
Ako ima puno kamenca, preporučuje se režim čišćenja. Sipajte jednake delove rastvora za čišćenje i rastvora za uklanjanje kamenca, kao i vodu u posudu za vodu. Zatim gurnite posudu za vodu i set diskova nazad u kućište. Da biste aktivirali režim čišćenja, istovremeno pritisnite dva dugmeta sa oznakom «SPEED» i «DIMMER» i držite ih dok LED diode ne zatrepere belo. Set diskova će se okretati, ali ne i ventilator, tako da rastvor za čišćenje neće biti izduvan u vazduh u prostoriji. Posle 20 minuta, Džordž će biti čist, a LED diode će se ugasiti. Ako je u uređaju ostao kamenac, čišćenje se može ponoviti. Kada se čišćenje završi, sve čiste delove treba temeljno isprati čistom vodom.
Pokrenite režim čišćenja najmanje jednom mesečno. Aparat mora biti isključen najmanje 15 minuta pre unutrašnjeg čišćenja! Zatim uklonite rezervoar za vodu, komoru za maglu, silikonski poklopac, vodenu kocku i posudu za miris. Napunite šolju sa 200 ml vode iz slavine pomešane sa sredstvom za uklanjanje kamenca (mešati prema uputstvima proizvođača). Pažljivo sipajte tečnost u posudu za vodu držeći šolju direktno preko posude za vodu. Ne sipajte tečnost u posudu za vodu sa visine iznad posude! Vodite računa da tečnost ne uđe u otvor za ulaz vazduha. Ovo će oštetiti uređaj i izgubićete bilo kakvo pravo garancije. Sledeći video prikazuje pravilno čišćenje.
Odvrnite poklopac rezervoara, napunite rezervoar vodom iz slavine pomešanom sa sredstvom za uklanjanje kamenca (odnos mešanja prema uputstvima proizvođača). Zatim zatvorite rezervoar za vodu i dobro ga protresite. Pre otvaranja rezervoara, pritisnite ventil u sredini poklopca rezervoara da biste oslobodili pritisak. Zatim ispraznite rezervoar i temeljno ga isperite vodom iz slavine. Ako je potrebno, uklonite ostatke kućnom četkom.
Možete koristiti bilo koje uobičajene mirise za domaćinstvo, mirise, aromatična ulja ili eterična ulja. Preporučujemo da koristite ulja koja su što prirodnija bez alkohola, npr. čista eterična ulja.
Na intenzitet mirisa utiču različiti faktori:
- Vrsta mirisa (sintetički, prirodni, sastojci, itd.)
- Sobna temperatura i relativna vlažnost (što je vazduh vlažniji, miris će biti jači)
- Veličina sobe (što je soba manja, miris je intenzivniji)
U principu, možete povećati intenzitet mirisa dodavanjem još malo mirisnog ulja. Jačina mirisa zavisiće od samog mirisa. Prirodni mirisi su često diskretniji od sintetičkih i određeni sastojci su dominantniji od drugih.
Takođe treba zapamtiti da je uređaj pre svega ovlaživač. Njegov glavni fokus je da obezbedi vlažnost u prostoriji i zbog toga intenzitet njegovog mirisa nikada neće biti jak kao miris iz aroma difuzora.
Ne, Eva Little se mora uključiti ručno nakon prekida napajanja.
Svi uređaji sa datumom proizvodnje posle maja 2019. (SN broj 1905 kkkkk, pogledajte natpisnu pločicu na uređaju) ili noviji rade sa novom tehnologijom i stoga imaju plovak za merenje. Prvo proverite da li se plovak (crvena strelica) može lako pomerati gore-dole. Možda je zaglavljen zbog kamenca/prljavštine. Redovno uklanjajte kamenac sa vodene baze kako biste obezbedili nesmetan rad.
Isperite vodenu podlogu Eve Little toplom vodom i uverite se da na ultrazvučnoj membrani nema ostataka kamenca. Uklonite kamenac sa vodene baze ako je potrebno. Pazite da ne prospete vodu u vazdušni otvor. Napunite rezervoar za vodu i ponovo pokrenite Evu. Ako i dalje svetli crveno svetlo, uklonite antiticalc kertridž (koji se nalazi na unutrašnjoj strani rezervoara za vodu a koji je pričvršćen za poklopac rezervoara za vodu) i pustite Evu da radi 30 minuta bez kertridža. Ako Eva Little i dalje ne radi kako treba, kontaktirajte prodavca od koga ste kupili Eva Little da biste započeli proces popravke.
Aparat se automatski isključuje kada je posuda za vodu prazna. Eva little neće biti oštećena kada ostane bez vode.
Eva Little ima novi plutajući prekidač (crvena strelica) i zato ne nastavlja sa radom automatski.
Zamenite rezervoar za vodu i pritisnite dugme za uključivanje/isključivanje. Eva little će nastaviti sa radom nakon nekoliko sekundi.
Ovlaživač treba svaki dan dopuniti čistom, hladnom vodom iz slavine.
Pre nego što zamenite korišćeni antiticalc kertridž, važno je da potopite novi kertridž u hladnu vodu iz slavine 24 sata unapred. Kada menjate anticalc kertridž, uverite se da ne bacite poklopac rezervoara. Sledeći video prikazuje ispravan način zamene kertridža:
Iskorišćeni antiticalc kertridž se mora odložiti sa običnim kućnim otpadom.
Eva radi na principu ultrazvučne nebulizacije. Ovim procesom, membrana pretvara vodu u sitne kapljice koje se zatim ventilatorom izduvaju u prostoriju kao magla pre nego što ispare. Sledeći video objašnjava kako funkcionišu različiti sistemi za ovlaživanje i zašto se kod nekih ovlaživača vazduha ne vidi magla (kao što je npr. Oskar).
Na slici je prikazan položaj vodene kocke (br. 16, ranije Srebrna kocka) u vodenoj bazi Eve male. Uklonite rezervoar za vodu iz jedinice, a zatim postavite vodenu kocku na predviđeni položaj.
Da, vaša podešavanja će biti sačuvana. Ako se Eva ovlaživač isključi, a zatim ponovo uključi, primeniće se poslednje korišćena podešavanja.
Uz ultrazvučnu tehnologiju, voda se pretvara u maglu. Istovremeno, kamenac u vodi se pretvara u sitne čestice, koje se talože kao beli film na posudi. Zbog toga u Evi koristimo antiticalc kertridž jer smanjuje sadržaj kamenca u vodi. Ako je voda tvrđa od 21 stepen dH, ovaj kertridž bi se morao vrlo često menjati, kako bi se sprečio beli film. Iz tog razloga za veoma tvrdu vodu preporučujemo korišćenje isparivača ili prečišćivač vazduha kao što je Oskar, Oskar Big ili Robert.